Gospodarze bez medalu w MW LZS

Reprezentantom gminy Biała Piska nie udało się obronić wicemistrzostwa województwa w rozgrywkach LZS. W finałowym turnieju zabrakło kilku podstawowych zawodników, a dwie porażki odznaczały 4. miejsce w mistrzostwach.

Zespół z gminy Biała Piska nie stanął na podium Mistrzostw Województwa LZS. Gospodarze niedzielnego turnieju finałowego niestety zagrali w zmienionym składzie, a brak kilku podstawowych zawodników odbił się na wyniku. W półfinale lepszy okazał się zespół z Gietrzwałdu, a w meczu o 3. miejsce zwyciężyło Węgorzewo. Biała Piska ugrała w obu meczach tylko jednego seta.

– Wiedzieliśmy, że bez Rafała Piszczka i dwóch innych ważnych zawodników będzie nam trudno osiągnąć dobry wynik – mówi Rafał Żbikowski, libero zespołu. – Mamy czego żałować, bo moim zdaniem poziom turnieju był niższy niż przed rokiem w Barczewie, gdy zajęliśmy drugie miejsce.

Zespół z Białej Piskiej w dwóch rundach eliminacji nie przegrał nawet seta. Tym razem razem zanotował porażki 0:3 i 1:3. Po mistrzostwo sięgnęli reprezentanci Kozłowa, który w finale pokonali Gietrzwałd 3:1.