Piszanie wygrali regaty na Węgrzech

Paweł Grabowski i Krystian Krysiak bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon, wygrywając regaty zaliczane do cyklu Puchar Europy Centralnej na Węgrzech. 12. miejsce Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Zachłowska.

Pierwszy start w nowym sezonie mają za sobą dwie załogi klasy Cadet z bazy żeglarskiej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu. Zmagania zainaugurowali zawodnicy, którzy wraz z kadrą Polski uczestniczyli w zgrupowaniu na Węgrzech i regatach zaliczanych do Pucharu Europy Centralnej.

Wyprawa nad Balaton okazała się bardzo udana. Paweł Grabowski i Krystian Krysiak okazali się najlepsi w stawce kilkudziesięciu załóg. Na 12. pozycji zmagania zakończyła druga załoga PMOS Pisz, którą były Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Zachłowska.

– Regaty na Balatonie trwały dwa dni, a nie trzy tak jak planowano. W niedzielę wiało tak mocno, że załóg nie wypuszczono na wodę – mówi Józef Bąk, trener klasy Cadet w PMOS Pisz. – Pierwsze starty odbyły się w zmiennych warunkach, więc postawa Pawła i Krystiana cieszy, bo pływali najrówniej z całej czołówki. Kolejny Puchach Europy Centralnej odbędzie się w maju na Zalewie Zegrzyńskim, a potem chcemy pojechać na regaty w Niemczech i Czechach.

Przed żeglarzami bardzo pracowity okres. W najbliższy weekend zainaugurowany zostanie sezon w Polsce. Zaplanowano Puchar Mikołajek zaliczany do Pucharu Polski. Od połowy „cadeciarze” będą startować cyklicznie niemal co tydzień, a najważniejszymi krajowymi regatami w tym roku będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pucku.