Zwycięstwo na dobry początek turnieju strefowego

Zespół TSK Roś Pisz rozpoczął zmagania w finale strefowym U-14 w Gdyni. Piszanie na inaugurację wysoko pokonali Trójeczkę Olsztyn, ale do awansu z grupy i zakwalifikowania się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Reprezentanci TSK Roś Pisz po raz trzeci w tym sezonie bardzo wysoko ograli Trójeczkę Olsztyn w rozgrywkach U-14. Piszanie rozbili rywali aż 148:34 na inaugurację turnieju strefowego Mistrzostw Polski w Gdyni. Podopieczni Pawła Szarego od pierwszej minuty rzucili się na rywali i zagrali z pełnym zaangażowaniem przez cały mecz. W drugiej kwarcie zdobyli ponad 50 punktów, a trzecią wygrali 41:1.

Zwycięstwo z Trójeczką było planowane, ale piszanie potrzebują jeszcze jednej wygranej w fazie grupowej. Awans do najlepszej czwórki turnieju będzie równoznaczny z grą w kolejnej rundzie MP, bo do ćwierćfinału zakwalifikują się zespoły z miejsc 1-4.

Piszanie są jedynym zespołem z naszego województwa, który może nawiązać walkę z rywalami Pomorza. W drugim grupowym spotkaniu w piątek zagrają z Czarnymi Słupsk, a w sobotni poranek zmierzą się z Treflem Sopot, który wydaje się być faworytem grupy. W tym momencie to dla młodych koszykarzy z Pisza najważniejsze mecze sezonu.