Tenisiści zakończyli sezon zimowy

Zobacz galerię
5 zdjęć

Turniej finałowy zakończył rozgrywki Challenge Pisz-Point ’15/16 i sezon zimowy na kortach w Jabłoni. Najlepszy w lidze okazał się Marcin Chmielewski z Pisza.

Pięć miesięcy trwały rozgrywki w zimowej lidze tenisowej Challenge Pisz-Point ’15/16. Nowa formuła sprawiła, że do rywalizacji stanęło w sumie 25 zawodników podzielonych na cztery kategorie zgodnie z zajmowanymi miejscami. Podczas tych rozgrywek odbyło się 215 spotkań.

Punktacja promowała najbardziej aktywnych zawodników ligi i tych, który większość spotkań rozstrzygali na swoją korzyść. Najlepszy okazał się Marcin Chmielewski. Faworyt w 27 pojedynkach oddał rywalom tylko trzy sety. Na drugim miejscu uplasował się Daniel Górski, tuż za nim na podium stanął jego ojciec Artur Górski. W rozgrywkach startowała spora liczba debiutantów, a najwyżej sklasyfikowanym był Grzegorz Mazurek.

Turniej finałowy odbył się z udziałem zawodników, którzy przebrnęli play off po fazie grupowej. Jedynym niepokonanym okazał się zwycięzca ligi Marcin Chmielewski. W finale spotkał się z Arturem Górskim, wygrywając mecz 6:3, 7:5. Na najniższym stopniu podium rywalizację zakończył Krzysztof Jaskuła z Ełku. W decydującym spotkaniu pokonał Daniela Górskiego.

Zimowe rozgrywki były etapem przygotowań do sezonu letniego. Po krótkiej przerwie na kortach w Jabłoni rozpocznie się trzecia edycja ligi, która w tym roku może mieć rekordową obsadę.