Pomoc pracodawcom daje wyniki w walce z bezrobociem

Przedsiębiorcy z całego powiatu piskiego, którzy zajmują się produkcją i usługami na lokalnym rynku, ale swoje wyroby sprzedają także w całej Polsce uczestniczyli w drugiej części Powiatowych Targów Pracy.

Firmy budowlane, a także zajmujące się przemysłem i usługami uczestniczyły w drugiej odsłonie Powiatowych Targów Pracy, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Piszu. Swoją ofertę prezentowali przedsiębiorcy z całego powiatu piskiego, którzy szukają pracowników. Przeprowadzone rozmowy pozwoliły zanotować nazwiska kandydatów, umówić się z wybranymi na kolejne spotkanie.

W tym roku w ramach targów przedsiębiorcy uczestniczą także w specjalnych warsztatach. Prezentowane są m.in. nowe możliwości dofinansowania do tworzonych miejsc pracy, szkolenia pracowników. Przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych instrumentów, które pozwalają rozwijać prowadzone przez nich firmy.

– Stworzenie dogodnych warunków do tworzenia nowych miejsce pracy realnie przekłada się na obniżenie bezrobocia – mówi Marcin Kamiński, dyrektor PUP w Piszu. – Nie boimy się wdrażania nowych projektów i mamy różne pomysły, jak ożywić nasz lokalny rynek pracy. O tym wszystkim staram się opowiedzieć przedsiębiorcom podczas spotkania warsztatowego w ramach targów. Jednocześnie zapraszam do indywidualnych spotkań. Mogę złożyć wizytę w firmie, by spotkać się z kierownictwem i poznać specyfikę zakładu.

DSC_0296

W poniedziałek ostatnia część targów. Zaprezentują się służby mundurowe. O pracy w policji, wojsku czy straży pożarnej myśli bardzo wiele młodych osób, bo to obecnie pracodawcy proponujący dobre warunki zatrudnienia, więc zainteresowanie powinno być naprawdę duże.