Ostatnia próba przed finałami na plus

Zobacz galerię
6 zdjęć

Siedem zespołów rywalizowało o Puchar Burmistrza Pisza w Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci. Najlepsi okazali się drugoklasiści z Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, którzy przygotowują się do występu finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion”.

Na dwóch boiskach odbywała się rywalizacja podczas piłkarskiego turnieju dla dzieci O Puchar Burmistrza Pisza. W rozgrywkach wystąpiło siedem zespołów. Do reprezentantów kilku szkół z gminy Pisz oraz Sokoła Biała Piska dołączyły dziewczęta trenujące w sekcji piłkarskiej w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Piszu, które były nieco starsze od chłopców.

Turniej wygrali drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu. Uczniowie klasy sportowej robią systematyczne postępy, a od kilku miesięcy trenują z myślą o dobrym występie w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion” w kategorii U-10. Na rozgrywki pojadą z dorobkiem kilku wygranych turniejów towarzyskich. W ostatnim triumfowali po pokonaniu w decydującym meczu 4:1 Sokoła Biała Piska.

Na podium stanęły także dziewczęta z PMOS Pisz. W „finale pocieszenia”, którego stawką było 3. miejsce, wygrały 1:0 Bobry Kocioł Duży. Podopieczne Jerzego Karwowskiego również wywalczyły jesienią prawo występu w finałowych starciach „Z podwórka na stadion”.

Turniej odbył się przy dużym wsparciu rodziców uczniów SP 1 w Piszu. Najbliżsi nie tylko dopingowali młodych zawodników, ale także przygotowali grilla. Wszyscy zawodnicy i osoby towarzyszące w czasie rozgrywek mogli zjeść pieczoną kiełbaskę.