W województwie nie ma na nich mocnych

Komplet zwycięstw w lidze wojewódzkiej U-14 odnieśli reprezentanci TSK Roś Pisz. W weekend podopieczni Pawła Szarego wysoko pokonali rywali z Elbląga i Olsztyna. Łącznie rozegrali aż trzy spotkania.

Nie było mocnych na TSK Roś Pisz w wojewódzkich rozgrywkach U-14. Zespół Pawła Szarego wygrał wszystkie spotkania z Akademią Koszykówki Olsztyn, Trójeczką Olsztyn oraz ZS nr 1 Truso Elbląg.

Piszanie przypieczętowali obronę tytułu mistrzowskiego w weekend. Losy rywalizacji praktycznie przesądziło sobotnie spotkanie z zespołem z Elbląga. Gospodarze pokonali przyjezdnych 124:57.

W niedzielę odbyły się dwa zaległe mecze z Trójeczką Olsztyn. Piszanie dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsze spotkanie rozstrzygnęli 116:24. Po krótkiej przerwie odbył się rewanż, który również był formalnością. Tym razem gospodarze wygrali 152:58. Po meczu na zespół czekał… słodki tort.

Wszystkie zespoły z naszego województwa mają prawo zagrać w turnieju strefowym U-14, który odbędzie się w następny weekend w Gdyni. Rywalizacja z udziałem zespołów z województwa pomorskiego będzie prawdziwym sprawdzianem formy piszan. To pierwszy krok w eliminacjach klubowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Reprezentanci TSK Roś:
Marcel Polak, Jakub Uliszewski, Mateusz Lesiński, Szymon Zalewski, Adam Walak, Bartłomiej Kucisz, Bartłomiej Januszewski, Jakub Więcko, Kacper Kwiatkowski, Jakub Łabędź, Filip Ropelewski, Michał Kwiatkowski, Mateusz Kuzia, Damian Mielnicki, Konrad Mielnicki, Albin Kłos, Michał Szablak, Łukasz Bessman – trener Paweł Szary