Dzień Akademicki w “Nowym Ogólniaku”

Nowa formułę prezentacji oferty zaproszonych uczelni podczas Dnia Akademickiego przygotowali organizatorzy corocznych Targów Szkół Wyższych, które odbywają się Zespole Szkół nr 1 w Piszu. W tym roku przygotowano trzy bloki tematyczne.

Pod nazwą Dzień Akademicki odbędą się kolejne Targi Szkół Wyższych z Zespole Szkół nr 1 w Piszu. Impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych wydarzeń w naszym powiecie już  1 kwietnia.

Przy okazji piątej edycji organizatorzy postanowili nieco zmodyfikować program spotkania. Oprócz możliwości przygotowania stoisk i poprowadzenia wykładów naukowych, zaproponowano szkołom także prezentacje w ramach trzech bloków tematycznych.

– Pierwszy blok nazwaliśmy medyczno-przyrodnicznym – mówi Ewa Tutas, koordynatorka Dnia Akademickiego. – Chęć przygotowania prezentacji w tej części zgłosiły Studia w Anglii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa. Następnie zaplanowaliśmy blok humanistyczny, a na zakończenie techniczny.

Udział w targach zapowiedziały uczelnie z regionu oraz miejscowe oddziały szkół wyższych w Poznaniu i Bydgoszczy. Otwarcie targów o godz. 9.30 na sali gimnastycznej. Wykłady będą odbywały się w auli ZS nr 1 w Piszu. Z ofertą uczelni mogą zapoznać się wszyscy chętni. Grupy zorganizowane planujące udział w konkretnym wykładzie czy prezentacji muszą stawić się na miejscu około 15 minut wcześniej.