Nazbierali zarzutów na 12 lat więzienia

Za rozbój, kradzież z włamaniem oraz zniszczenia mienia odpowiedzą dwaj mieszkańcy Orzysza. Obaj mężczyźni decyzją sądu trafili do aresztu.

Policjanci z Orzysza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, a także kradzież z włamaniem i zniszczenie mienia. Mieszkańcy miasta w wieku 31 i 34 lata dokonali przestępstw w odstępie kilku godzin.

Zaczęło się od koleżeńskiej sprzeczki podczas picia alkoholu. Mężczyźni pobili swojego kompana, a następnie zabrali mu telefon komórkowy i buty. Tej samej nocy włamali się do budynku gospodarczego, niszcząc przy okazji elewację i futrynę.

– Po wyłamaniu drzwi  31- i 34-latek weszli do środka skąd zabrali elektronarzędzia, kanistry z benzyną, wannę metalową, boiler oraz siekiery – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Właściciel oszacował wartość skradzionych przedmiotów i zniszczeń  na łączną kwotę ponad 4 000 złotych.  Już następnego dnia po tych zdarzeniach orzyscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Mężczyźni nie kwestionowali swojej  winy. Sąd zastosował wobec obu sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za dokonane przestępstwa orzyszanom grozi do 12 lat więzienia.