Kosztowny pośpiech na drodze

Dwaj kierowcy stracili prawo jazdy podczas działań „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” prowadzonych przez piskich policjantów. Obaj zdecydowanie za szybko poruszali się swoimi samochodami w terenie zabudowanym.

Przedświąteczny pośpiech udzielił się dwóm kierowcom zatrzymanym w Piszu i Jeglinie w ramach akcji „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Obaj stracili prawo jazdy, bo w momencie kontroli przekroczyli o ponad 50 km/h prędkość dozwoloną w obszarze zabudowanym.

– Pierwszego kierującego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w piątek przed godz. 21.00. 29-latek kierował pojazdem marki nissan. Wjechał do Pisza ul. Warszawską z prędkością 110 km/h – mówi Anna Szypczyńska, z piksij policji. – Drugi kierowca stracił prawo jazdy w sobotni poranek. W miejscowości Jeglin 61-letni mieszkaniec Częstochowy, kierując pojazdem marki hyundai jechał z prędkością 107 km/h.

Obaj kierowcy, oprócz utraty uprawnień na trzy miesiące, zostali także ukarani wysokimi mandatami. Zapłacą po 500 zł, a do tego na ich koncie pojawiło się 10 punktów karnych.