Drugi brąz w mikście

Podczas niedawnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym w Wałbrzychu brązowy medal w rywalizacji mikstów wywalczyła pochodząca z Pisza Anna Zielińska. To jej drugi w karierze „krążek” najważniejszych krajowych zawodów.

Brązowy medal w mikście to trofeum, którym po niedawnych Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym może pochwalić się Anna Zielińska. Młodsza siostra Pawła Zielińskiego, zawodnika Piłeczki, stanęła na najniższym stopniu podium, rywalizując w parze z Tomaszem Lewandowskim z AZS Politechnika Rzeszowska. Duet rozstawiony z numerem piątym w drodze do strefy medalowej wygrał trzy spotkania. Z walki o mistrzostwo wyeliminowali go w półfinale Magdalena Sikorska i Jakub Perek.

– Miałam bardzo dobrego partnera. Właściwie można powiedzieć, że najlepszego z możliwych, bo Tomek Lewandowski wygrał turniej singlistów podczas mistrzostw – mówi Anna Zielińska. – Przed rozgrywkami brązowy medal wzięlibyśmy w ciemno, ale po przegranym 1:3 półfinale czuliśmy niedosyt. Poziom czołówki był bardzo wyrównany i przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się nawet o mistrzostwo.

Anna Zielińska wystąpiła także w turniejach singla oraz debla. W obu dotarła do 1/8 finału i została sklasyfikowana na miejscach 9-16. W singlu w swoim trzecim meczu trafiła na Li Qian. Chinka z polskim paszportem po raz kolejny wywalczyła tytuł mistrzyni naszego kraju, a podczas turnieju w Wałbrzychu nie straciła nawet seta. W deblu Annie Zielińskiej i Annie Urbańczyk także na drodze stanęły późniejsze mistrzynie. W walce o ćwierćfinał z rozstawionymi z jedynką Natalii Partyce i Katarzynie Grzybowskiej nie udało się urwać nawet seta.

– W deblu naprawdę miałyśmy pecha w losowaniu, bo z wieloma innymi parami na pewno mogłyśmy jeszcze powalczyć – mówi Anna Zielińska. – W singlu też zagrałam z jedynką. Li Qian była poza moim zasięgiem, ale takie mecze to zawsze ciekawe doświadczenie.

Anna Zielińska po raz drugi stanęła na podium seniorskich Mistrzostw Polski. Przed kilkoma laty także wywalczyła brąz w turnieju mikstowym. Na co dzień występuje w UKS Chrobry Międzyzdroje. Jej zespół walczy w tym sezonie o awans do Ekstraligi Kobiet. Na razie jest wiceliderem w gr. północnej 1 ligi z dużymi szansami na grę w barażach.