Kolejna kradzież na pracownika socjalnego

Oszuści po raz kolejny wykorzystali naiwność starszej osoby z naszego regionu. 86-latka wpuściła do domu kobietę, która podała się za pracownicę ośrodka pomocy społecznej.

Oszczędności i biżuterię o wartości ok. 4 tys. zł straciła 86-letnia kobieta z Ełku, do której drzwi zapukała kobieta podająca się za pracownika socjalnego. Była na tyle wiarygodna, że emerytka wpuściła ją do mieszkania. Niestety, w trakcie rozmowy na temat warunków bytowych padła ofiarą kradzieży. Najprawdopodobniej do mieszkania niepostrzeżenie dostały się także inne osoby, które przeszukały sąsiedni pokój i zabrały pieniądze oraz cenne przedmioty. Poszkodowana sama zgłosiła się na policję.

Funkcjonariusze pracują nad tym, aby ustalić i zatrzymać osoby podejrzane. Apelują także, aby zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści wzbudzają zaufanie swoich ofiar, wchodzą do mieszkania i w dyskretny sposób dokonują kradzieży. Przestępcy często wykorzystują zawody społecznego zaufania. Podają się za policjantów, pracowników socjalnych, służb medycznych. Każda prośba o wsparcie finansowe, żądanie zapłaty za jakieś usługi, pomoc w trudnej życiowej sytuacji powinny wzbudzić naszą czujność. Kolejnym krokiem powinien być telefon na policję.