Orzyska młodzież pokazała się w Ełku z bardzo dobrej strony

Trampkarze Śniardw Orzysz zajęli 2. miejsce w turnieju halowym w Ełku, ulegając w finale po rzutach karnych MKS Ełk. Indywidualne wyróżnienia otrzymali Paweł Pszczółkowski oraz Miłosz Sztachański.

Kolejny młodzieżowy zespół Śniardw zanotował udany występ w turnieju halowym. Drużyna trampkarzy orzyskiego klubu zajęła 2. miejsce w rozgrywkach w Ełku. W zmaganiach uczestniczyło kilka zespołów z całego regionu.

W grupie los skojarzył orzyszan z dwoma ełckimi zespołami oraz Włókniarzem Białystok. Śniardwy zanotowały zwycięstwa 5:0 z Salosem Ełk i 3:1 z Piłkarskie Talenty II Ełk, a także porażkę 1:2 z zespołem z Podlasia. Udało się jednak zrealizować cel, jakim był awans do strefy medalowej.

W półfinale orzyszanie zmierzyli się z Mazurem Wydminy, a losy meczu ważyły się do końca. Z przepustki do finału ostatecznie cieszyli się zawodnicy Śniardw, który wygrali 3:2. W ostatnim spotkaniu  turnieju do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W regulaminowym czasie gry z MKS Ełk był remis 1:1. Karne nieco lepiej wykonywali rywale i to oni zgarnęli główne trofeum.

11701004_1003043346444372_4525522796356094975_o

Orzyszanie pokazali się w Ełku z bardzo dobrej strony. Indywidualnie wyróżniono aż dwóch zawodników Śniardw. Paweł Pszczółkowski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a Miłosza Sztachańskiego nagrodzono w gronie najlepszych graczy z pola.

Skład Śniardwy:
Paweł Pszczółkowski, Bartosz Żmuda, Mateusz Łabuda, Norbert Wyrwicz, Miłosz Sztachański, Dawid Grądziel, Jakub Urbański, Kacper Kalinowski – trenerzy Paweł Kurowski, Robert Maniurski