Pierwsze zwycięstwa Absolwentów i Jeziorowców

Zobacz galerię
11 zdjęć

Cztery zespoły zainaugurowały w sobotę nową edycję Piskiej Ligi Koszykówki. Niewykluczone, że po świętach do rywalizacji dołączą zespoły z regionu.

Jeziorowcy dzięki wysokiemu zwycięstwu nad Perkozem Ruciane-Nida objęli prowadzenie po pierwszej serii meczów w nowej edycji Piskiej Ligi Koszykówki. W sobotę na inaugurację pokonali Perkoza aż 80:36. Najlepszy piski zespół rozgrywek w 2014 roku zagra w tej edycji bez Piotra Pieklika i Radosława Czarneckiego, których wyeliminowały kontuzje. Nowym nabytkiem jest m.in. Artur Klimowicz, którzy przeszedł z Absolwentów. W Perkozie szczególnie widoczny był brak Jakuba Stanisławajtysa, który w sobotę rozgrywał mecz ligowy w Nenufarze Ełk.

Dobrze na inaugurację spisali się Absolwenci. Najbardziej doświadczony zespół ligi w starciu z Juniorami TSK Roś przede wszystkim był bardzo skuteczny. Juniorzy długo starali się dotrzymać kroku, stąd wynik 110:73.

Po świątecznej przerwie do rywalizacji być może dołączą drużyny z regionu. Zainteresowany grą w Piszu jest zespół z Bartoszyc. W sprawie dołączenia do ligi kontaktowali się także koszykarze z Mrągowa i Giżycka, którzy powoli kończą zmagania w amatorskiej lidze w Nidzicy.

Liga ponownie jest Memoriałem Świdra i Cinka. Przed rozpoczęciem zmagań minutą ciszy upamiętniono młodych koszykarzy TSK Roś, którzy zginęli w tragicznym wypadku, oraz innych nieżyjących wychowanków klubu. Rozgrywki zorganizuje TSK Roś Pisz, a patronat nad ligą objął burmistrz Andrzej Szymborski.