Okradali po sąsiedzku

Policjanci z Białej Piskiej wyjaśnili sprawę dwóch włamań do domów jednorodzinnych, dokonanych w lutym. Zatrzymano duet włamywaczy, który skradł i uszkodził mienie na blisko 4 tys. zł

Sprawcy weszli do budynków wybijając szyby w oknach. Z domów zginęły wartościowe przedmioty m. in: dekoder, zegar ścienny, odtwarzacz DVD, ale także różnego rodzaju alkohole, lornetka, czy teleskop. Właściciele oszacowali wartość skradzionych przedmiotów na kwotę ponad 2,5 tys. zł. Jeden z właścicieli wycenił także wyrządzone szkody w postaci wybicia dwóch szyb okiennych i zniszczenia elementów okna. Straty te oszacował na kwotę  1,5 tys. zł.

– Policjanci z Białej Piskiej, pracując nad tą sprawą  wyjaśnili, że sprawcami jest dwóch 19-latków. Jeden z nich mieszka w tej samem miejscowości, w której doszło do włamań. Jego kolega natomiast pochodzi ze Szczuczyna – poinformowała Anna Szepczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Obaj młodzieńcy zostali zatrzymani. Wykonując czynności w sprawie tych włamań policjanci ustalili, że sprawcy wynieśli nie tylko przedmioty zgłoszone przez ich właścicieli. Kryminalni odzyskali też rzeczy, których zgłaszający nie zauważyli, że zostały im skradzione.

19-latkom przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.