FC Jeże wygrały ligę w Białej Piskiej

FC Jeże pokonały w ostatnim meczu 6:4 Pat-Rol i zapewniły sobie mistrzostwo w rozgrywkach halowych w Białej Piskiej. Na 2. miejscu zmagania zakończyła drużyna Mar-Mir Profil.

Zespół z Jeży okazał się najlepszy w halowych rozgrywkach piłkarskich w Białej Piskiej. Ekipa z gminy Pisz od początku była stawiana wśród faworytów ligi, a aspiracje potwierdziła w meczach z najgroźniejszymi rywalami. Mistrzostwo zagwarantowało zespołowi FC Jeże zwycięstwo 6:4 nad Pat-Rolem.

– Jak przystało na mecz kolejki i mecz ligi, emocji nie zabrakło – mówi Michał Gutowski, współorganizator rozgrywek. – Remis w tym spotkaniu nikogo nie zadowalał, bo tylko zwycięstwo dawało szanse na pierwsze miejsce. Mecz był bardzo zacięty, dużo szybkich akcji, kartek, a przede wszystkim dużo bramek, bo aż 10.

Siłą FC Jeże był wyrównany i szeroki skład. W ostatnim meczu bramki strzelało pięciu zawodników. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Krystian Chudzik, a po jednym golu zanotowali Patryk Zach, Marcin Andrzejczyk, Patryk Jakubczyk i Artur Gruszczyński.

Wicemistrzostwo zgarnął Mar-Mir Profil, który na koniec rozbił aż 10:1 Arcanu. Rozmiary wygranej nie miały znaczenia, bo mecz odbywał się po starciu Jeży, więc sprawa tytułu była rozstrzygnięta, ale to zawsze efektowne zakończenie ligi. Zwycięstwem rozgrywki zakończyło także Agrocentrum, które ograło 5:1 Arcanu. Do końca ligi nie dotrwał zespół ze Świdrów Kościelnych, który po raz kolejny oddał mecz walkowerem. Tym razem dorobek punktowy poprawił Postrzał Kruszewo.

Po ostatnim meczu odbyło się podsumowanie rozgrywek. Zawodników i zespoły dekorował Andrzej Braun, zastępca burmistrza Białej Piskiej. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom. Zawodnicy FC Jeże otrzymali dodatkowo torby sportowe.

Nagrodę Fair Play przyznano Drużynie A. Indywidualnie nagrodzono dwóch graczy. Marcin Gentek z Mar-Mir Profil został wybrany najlepszym bramkarzem. Tytuł króla strzelców zgarnął Mateusz Ruchała, który zdobył 16 goli.