Radny usłyszał zarzut jazdy po pijanemu

Radny z Białej Piskiej,  Dariusz G. usłyszał zarzut jazdy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Samorządowiec, który dopiero dziś po południu opuścił policyjną izbę zatrzymań po spędzonej tam nocy, straci mandat radnego. Grozi mu też kara do 2 lat więzienia.

Jak poinformowała policja w momencie kolizji i zatrzymania radnego, w jego organizmie stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Z informacji jakie udało nam się ustalić wynika, że w niedzielę po godzinie 18 na ul. Moniuszki w Białej Piskiej, kierowany przez miejscowego radnego fiat palio zderzył się z mercedesem. Jak wynika z opisu świadków, radny jechał prawidłowo. Niestety był mocno pijany.

– W organizmie kierowcy fiata stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i wciąż przebywa w policyjnym areszcie – informował po godzinie 10, Rafał Jackowski, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Kierowca mercedesa był trzeźwy. W kolizji nic poważnego się nikomu nie stało.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy radny Dariusz G. po przybyciu na miejsce policji nie chciał opuścić swojego samochodu i poddać badaniom alkomatem na trzeźwość. W tej sytuacji na miejsce został wezwany dodatkowy patrol w radiowozie. Po przyjeździe posiłków, radny dał się nakłonić do wyjścia z pojazdu i dmuchnięcia w alkotest.

Jazda samochodem pod wpływem alkoholu może mieć teraz dla niego poważne konsekwencje. Jeśli Dariusz G. zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, oprócz kary do 2 lat więzienia i utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, grozi mu utrata mandatu radnego.

Dariusz G., mandat radnego Rady Miejskiej w Białej Piskiej uzyskał w wyborach 2014 roku, startując z KWW Forum Samorządowe Powiatu Piskiego. Zatrzymany w niedzielę samorządowiec jest już drugim radnym Białej Piskiej z promilami “na liczniku”. Przypomnijmy w kwietniu 2015 roku podczas kontroli drogowej policjanci zatrzymali Piotra K. Radny, kierując peugeotem miał w organizmie blisko promil alkoholu.