Nauczyciele wywalczyli miejsce w finale

Zobacz galerię
16 zdjęć

Nauczyciele będą rywalem Powiatu Piskiego w piątkowym finale rozgrywek siatkarskich w Piszu. Zdecydowało o tym bardzo zacięte spotkanie z Yepaa Team, zakończone zwycięstwem Nauczycieli 3:1. Pokonanym pozostała walka o 3. miejsce z Amarena Team.

Bardzo zacięte, trwające blisko godziny spotkanie rozegrali w piątkowe popołudnie Nauczyciele i Yepaa Team. Stawką rywalizacji było miejsce w finale rozgrywek. Na rywala czekał Powiat Piski, który w grupie mistrzowskiej ograł obu rywali.

W piątkowym meczu trudno było wskazać faworyta i spotkanie faktycznie było bardzo wyrównane. O końcowym wyniku zdecydowało kilka pojedynczych zagrań, a na brawa za zaciętą rywalizację zasłużyły oba zespoły.

Pierwszy set zakończył się dopiero przy stanie 33:31. Nauczyciele w końcówce prowadzili 22:18, ale rywale zerwali się do pogoni i zrobili to bardzo skutecznie. Potem wymiany punkt za punkty trwały bardzo długo, ale ostatecznie swojego dopięli Nauczyciele. Druga odsłona także zakończyła się najmniejszą możliwą różnicą, tym razem 25:23. Nauczyciele przy prowadzeniu 2:0, byli już o krok od finału, ale Yepaa Team cały czas szukał swoich szans. Ich przedłużeniem był triumf w trzecim secie 25:22. Mecz ostatecznie zakończył się w czwartej partii, w której ponownie padł wynik 33:31.

Porażka w ostatnim meczu grupy mistrzowskiej może okazać się bardzo kosztowna. Yepaa Team zagra o 3. miejsce w klasyfikacji końcowej, więc w kolejnej przegranej może wylądować poza podium. Rywalem na zakończenie zmagań będzie Amarena Team, która w play off wyeliminowała Straż Pożarną Pisz. O wszystkim zdecydowało trzecie starcie zakończone wynikiem 3:0.