Nabierają tempa piłkarskie mistrzostwa województwa LZS

Gimnazjaliści z Białej Piskiej okazali się lepsi od swoich rówieśników z Orzysza w meczu pierwszej rundy Mistrzostwa Województwa LZS. Dobrze rozgrywki zainaugurowali seniorzy z Białej Piskiej, a w niedzielę o prawo gry w finale wojewódzkim zagrają panie.

Tylko dwa zespoły spotkały się w turnieju pierwszej rundy Mistrzostw Województwa LZS w kategorii szkół gimnazjalnych, który w piątek odbył się w Białej Piskiej. Reprezentanci Publicznego Gimnazjum zmierzyli się z rówieśnikami z Orzysza. Gospodarze wygrali 6:2, ale wyraźną przewagę uzyskali dopiero w dogrywce. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2. Aż 4 gole zdobył w tym meczu Jacek Kalwejt.

Awans do dalszego etapu uzyskały jednak oba zespoły. Półfinał MW także zostanie rozegrany w Białej Piskiej 17 marca, a do drużyn z naszego powiatu dołączą najlepsi uczestnicy dwóch innych turniejów eliminacyjnych.

Dwa zespoły z Białej Piskiej pozostały w rywalizacji mężczyzn MW LZS. Seniorzy rozpoczęli zmagania w poprzedni weekend. Turniej z udziałem drużyn z naszego powiatu odbył się Orzyszu. Po wygraną sięgnęły Derby Biała Piska, a z awansu cieszyli się także reprezentanci Gminy Biała Piska. Oba zespoły w najbliższą niedzielę powalczą w półfinale MW LZS w Rynie.

W niedzielę w Białej Piskiej piłkarskie zmagania w wykonaniu pań, które także rywalizują w MW LZS. Udział w turnieju zapowiedziały gopsodynie i m.in. zespoły z Węgorzewa, Miłek oraz Wydmin. Początek rywalizacji o godz. 10.30, a stawką będą przepustki od razu do finału wojewódzkiego.

Skład Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej:
Kacper Węglarz, Jakub Stachelski, Daniel Radkiewicz, Patryk Mielnicki, Jacek Kalwejt, Dawid Poniatowski, Sebastian Wesołowski, Kacper Ruszczyk, Kacper Milewski, Dajan Zgliczyński – trener Adam Ożarowski