Krzysztof Kondzior odnaleziony

Po kilkunastu godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli Krzysztofa Kondzior. 79 – letni mężczyzna około godziny 3 siedział przy płocie na ul. Wojska Polskiego 3.

Co robił i gdzie przebywał starszy mężczyzna nie wiadomo. Najważniejsze, że odnalazł się cały i zdrowy. Po przewiezieniu do szpitala i zbadaniu 79 – latka stwierdzono, ze znajduje się on w stanie ogólnym dobrym. Jedynie drobne zadrapania na dłoniach i twarzy wskazywały, że musiał się on błąkać w terenie zakrzaczonym. Przypomnijmy cierpiący na zaniki pamięci starszy schorowany mężczyzna we wtorek około południa wyszedł z domu i zaginął. Zaniepokojona jego nieobecnością rodzina o zdarzeniu powiadomiła policję. W krótkim czasie ruszyły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Z uwagi na niską temperaturę i zapadający zmierzch liczył się czas.

Do akcji włączono specjalny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Helikopter wyposażony w kamerę termowizyjną przeczesywał głównie teren w okolicach ul. Leśnej i Parkowej oraz drogi w kierunku Pogobia Średniego, gdyż otrzymano sygnał, że właśnie tam widziano 79 – latka. W akcji oprócz policjantów wzięli udział strażacy z KP PSP w Piszu i jednostek OSP w Liskach oraz Pogobiu Średnim.

Policji udało się również odnaleźć Norberta Małachowskiego z Białej Piskiej. Zaginionego w czwartek przed tygodniem 16 – latka odnaleziono wczoraj około godz. 14 w Rucianem – Nidzie.