Na oczach dzieci uderzył w twarz konkubinę. Tak obchodził urodziny.

Tata bije mamę, proszę szybko… – takie słowa usłyszał w słuchawce dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Jak się okazało dzwonił 11 – latek, przestraszone i zapłakane dziecko prosiło o pomoc.

Do zdarzenia doszło w sobotę w jednej z miejscowości w gminie Pisz. Około godz. 23 dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od chłopca. Przestraszony i zapłakany 11-latek powiedział: „tata bije mamę, proszę szybko” i podał adres.

– Policjanci, niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali właściciela domu, jego konkubinę i czworo małoletnich dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu tym odbywało się przyjęcie urodzinowe z okazji 49-urodzin tego mężczyzny – powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu – W trakcie imprezy solenizant pokłócił się ze swoją konkubiną. Zaczął się awanturować. W obecności dzieci wyzywał kobietę słowami wulgarnymi, uderzył ją w twarz oraz szarpał ją za ręce i ubranie.

Sprawca przemocy domowej był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziećmi zaopiekowała się konkubina.

Rodzina objęta została procedurą „Niebieskiej Karty”.