Motoparalotnie lecą na Mazury

Jutro odbędą się Mazurskie Zimowe Zawody Motoparalotniowe “Winter Masuria Paramotor Cup Orzysz 2016”. Rywalizację pilotów i loty widokowe zaplanowano na lądowisku w Mikoszach Osadzie, a pozostałe wydarzenia towarzyszące w orzyskiej hali widowiskowo-sportowej.

Zimowe zawody motoparalotniowe organizowane przez stowarzyszenie Mazury Paralotnie to memoriał klubowicza Jana Młodyszewskiego. Mazurskie Zimowe Zawody Motoparalotniowe „Winter Masuria Paramotor Cup Orzysz 2016” to ponownie gratka dla pilotów, którzy będą mieli okazję spotkać się po raz pierwszy w nowym sezonie.

Organizatorzy postanowili zmienić lokalizację jedynej tego typu zimowej imprezy, tym razem przygotowując lądowisko w Mikoszach Osadzie, ale w programie znalazły się sprawdzone propozycje, które powinny zadowolić wszystkich uczestników. Piloci od godz. 9 będą mogli zmierzyć się w zawodach m.in. w konkurencji precyzyjnego lądowania, wziąć udział w pokazach i testach sprzętu renomowanych firm.

Impreza ponownie zawita także do Orzysza. Wydarzenia towarzyszące będą odbywały się przez całą sobotę w hali widowiskowo-sportowej. Zaplanowano m.in. Pierwszą Orzyską Giełdę Hobbystów, ogólnopolskie otwarte modelarskie zawody szybowców „Smyki na Start”, naukę pierwszej pomocy, zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny, a także prezentację filmu „Orzysz z motoparalotni”.