Znęcał się nad konkubiną i jej dziećmi

Za znęcanie się nad konkubiną i pięciorgiem jej dzieci w wieku od 3 do 16 lat odpowie 37-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Orzysza podczas niedzielnej interwencji. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego aresztu.

Dwa miesiące spędzi w areszcie 37-letni mężczyzna, którego w niedzielę zatrzymali policjanci z Orzysza. Funkcjonariusze podjęli interwencję po zgłoszeniu przemocy domowej. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i pięciorgiem jej dzieci w wieku o 3 do 16 lat.

– W trakcie czynności wykonywanych w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od maja ubiegłego roku stosuje przemoc psychiczną i fizyczną wobec osób, z którymi mieszka – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Z relacji świadków wynika, że 37-latek wszczyna awantury domowe zarówno będąc trzeźwym, jak i pod działaniem alkoholu. W trakcie kłótni wyzywa konkubinę i jej dzieci słowami wulgarnymi, bije ich rękoma po całym ciele oraz opluwa. Policjanci ustalili także, że 37-latek groził najbliższym pozbawieniem życia, a podczas awantur niszczył sprzęty domowe.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną oraz jej małoletnimi dziećmi. Sąd zdecydował o osadzeniu go w areszcie. Sprawcy przemocy domowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną.