Mazur na półmetku przygotowań

Dwa zwycięstwa i dwie porażki to bilans Mazura Pisz w lutowych sparingach rozegranych w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Wiadomo, że w kadrze w porównaniu pierwszą częścią sezonu zajdą zmiany.

Cztery mecze kontrolne w lutym rozegrali piłkarze Mazura Pisz. Zespół prowadzony przez Adama Ożarowskiego jeździł na sparingi do Łomży, a rywalami były zespoły z województw mazowieckiego i podlaskiego. Bilans piszan to dwa zwycięstwa i dwie porażki. W najbliższą sobotę Mazur wybiera się na mini turniej do Olecka. Rywalami będą Czarni oraz Sparta Augustów.

Wiadomo, że w zimowej przerwie zajdą zmiany kadrze Mazura. Kilku zawodników przebywa za granicą, a inni zawiesili występy w związku ze studiami. Od początku przygotowań w ŁKS Łomża trenuje Paweł Wasiulewski, który jest bliski porozumienia z III-ligowcem.

Z pierwszą drużyną trenuje grupa juniorów. Większość z nich w końcówce rundy jesiennej zdołało zadebiutować w lidze. Adam Ożarowski systematycznie sprawdza nastolatków w sparingach. W przygotowaniach udział biorą także zawodnicy innych klubów. W najbliższych tygodniach wyjaśni się, czy zostaną potwierdzeni do gry w piskim zespole.

Po 17 meczach rozegranych w rundzie jesiennej, Mazur jest wiceliderem gr. 1 ligi okręgowej. Inauguracja drugiej części sezonu zaplanowana jest w ostatni weekend marca.

Wyniki sparingów:
Mazur – Kurpik Kadzidło 2:3 (bramki Wiśniewski, Mąka)
Mazur – Victoria Jedwabne 7:0 (bramki Sokołowski 3, Wiśniewski, Mąka, Witkowski, Ptak)
Mazur – KS Śniadowo 3:2 (bramki Mąka 2, Zawadzki)
Mazur – Orzeł Kolno 1:4 (bramka Kowalczyk)