Piszanie o klasę lepsi od Akademii Koszykówki

Zobacz galerię
18 zdjęć

Bardzo efektowne zwycięstwo na inaugurację ligi wojewódzkiej młodzików odnieśli reprezentanci TSK Roś Pisz. W piątkowym meczu piszanie ograli Akademię Koszykówki Olsztyn aż 117:42.

Formalnością był pierwszy w tym sezonie ligowy mecz młodzików TSK Roś. Piszanie na inaugurację zmagań podjęli w piątek we własnej hali Akademię Koszykówki Olsztyn. Okazali się o klasę lepsi, odnosząc bardzo efektowne zwycięstwo 117:42.

Od pierwszych minut piszanie rzucili się na rywali. Wynik bardzo szybko otworzył Michał Kwiatkowski, a goście po wznowieniu gry mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Takie sytuacje powtarzały się przez cały mecz, bo reprezentanci TSK Roś rozpoczynali pressing już pod koszem rywali.

Piszanie zdobywali punkty seriami, prezentując naprawdę dużo wypracowanych wariantów ataku. Szukali pozycji rzutowych na obwodzie, ale nie bali się gry kombinacyjnej. Kibice mieli okazję oklaskiwać także wiele indywidualnych ataków, nawet jeśli po drodze do kosza trzeba było minąć dwóch czy trzech rywali.
Kolejnym rywalem zespołu Pawła Szarego w lidze ma być Truso Elbląg. Mecz 3. kolejki piszanie rozegrają na wyjeździe.

TSK Roś Pisz – Akademia Koszykówki Olsztyn 117:42 (25:5, 32:13, 26:11, 34:13)
TSK Roś: Bartosz Januszewski 23, Adam Walak 17 (1×3), Jakub Więcko 16 (3×3), Jakub Uliszewski 13, Michał Kwiatkowski 10, Michał Lesiński 10, Albin Kłos 9, Damian Mielnicki 7 (1×3), Szymon Zalewski 7, Łukasz Bessman 2, Konrad Mielnicki 2, Michał Szablak 1