Morsowanie i finał Biegowego Grand Prix

Daniel Górski był najlepszym z piszan w biegu w III Dadajowym Biegu Morsów na 10 km. Sobotnie zawody były ostatnią odsłoną Biegowego Grand Prix Biskupca, które składało się z pięciu edycji.

Bieg na 10 km był jednym z wydarzeń IV Dadajowego Zlotu Morsów w Rukławkach koło Biskupca. Na starcie stanęło łącznie blisko 200 zawodników. Dla większości był to kolejny start w ramach Biegowego Grand Prix Biskupca, które rozpoczęło się w październiku i składało z pięciu edycji.

Regularnie do Biskupca jeździli zawodnicy z Pisza. W niedzielę najszybszy z piszan okazał się Daniel Górski. Pokonał trasę w czasie 41;07 min, zajmując 23. pozycję open i 8. w swojej grupie wiekowej.

Mocną reprezentację miał tradycyjnie Klub Morsów w Piszu, który systematycznie uczestniczy w imprezach sportowych i rekreacyjnych w całym regionie. Tym razem w zmaganiach biegowych wystąpili Anna i Robert Bikowscy, a także Dorota Kurpiewska, Danuta Dąbrowska, Beata Sznajder, Alina Buszyniewicz, Halina Dreszler i Andrzej Dąbrowski.

Wysoko w klasyfikacji Grand Prix uplasowała się Anna Bikowska, zajmując 2. miejsce w swojej grupie wiekowej.