Dobry finisz Natana stylem dowolnym

Natan Ciborowski wystąpił w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w narciarstwie klasycznym w Jakuszycach. Najlepszy wynik 18-latka to 8. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym.

W trzech wyścigach podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jakuszycach startował Natan Ciborowski. 18-latek z Pisza jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a reprezentuje klub Speed Jasło prowadzony przez Damiana Ciborowskiego. W OOM występował w kategorii Juniorów B.

Rywalizację rozpoczęły sprinty, najmłodsza i najbardziej widowiskowa konkurencja narciarska. Natan odpadł w ćwierćfinale, zajmując ostatecznie 12. miejsce.
Kolejnym bardzo wymagającym sprawdzianem był bieg łączony. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle po 2400 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Tym razem piszanin uplasował się na 10. miejscu.

Najlepszy wynik osiągnął w swoim ostatnim starcie, czyli biegu na 10 km stylem dowolnym. Z czasem 30;41 min. zajął 8. miejsce, a na kreskę wpadł razem z innym zawodnikiem. Zapis fotokomórki rozstrzygnął, że to Natan był minimalnie szybszy.