Ale jazda – Szybka dziewczyna, alkohol i zła sława

Prawo jazdy miała zaledwie 12 dni, w organizmie 1,3 promila alkoholu, za jednym razem zaliczyła kolizję, policyjny pościg i na koniec stłuczkę z radiowozem. Tak zaszalała 20-latka z Kolna.

Dziewczyna za kierownicą volkswagena polo nie zatrzymała się do policyjnej kontroli drogowej. Najwyraźniej świadomie, bo wcześniej jej samochód zderzył się z innym pojazdem. Świeżo upieczona draiwerka uciekła z miejsca zdarzenia.

– Okazało się, że kierująca była pijana, a prawo jazdy miała od niespełna dwóch tygodni – poinformowała Joanna Makarewicz, oficer prasowy kolneńskiej policji. – Gdy policjant próbowali zatrzymać volkswagena do kontroli, siedząca za jego kierownicą kobieta nie zareagowała na sygnały nakazujące zatrzymanie, przyspieszyła i zaczęła uciekać. Mundurowy natychmiast za nią ruszył, wyprzedził i ponownie dał sygnał do zatrzymania. Kierująca polo próbując uciekać dalej, omijając radiowóz, zderzyła się z nim.

Chwilę później policji udało się ją jednak zatrzymać. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 20-latka. Badanie alkomatem wykazało, że była pijana. Miała blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że prawo jazdy miała dopiero od 12 dni. Teraz jej nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd. Pościg miał miejsce w poniedziałek tuż przed godzina 10. na trasie Borkowo – Kolno.

źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl