Rajd złomów – Pisz vs Kolno

Rusza Polska Liga Wraków 1 Runda 2016. Moto – impreza odbędzie się w sąsiedniej gminie Kolno na nieczynnej żwirowni Tyszko Łabno. Wyścigi zaczną się w niedzielę o godzinie 10. Po raz pierwszy wystartuje w nich załoga z Pisza.

Wystarczy kupić starego grata na chodzie. Można od sąsiada, na portalu internetowym, wyciągnąć z krzaków, garażu lub wynająć ze złomowiska. Starą brykę podrasować wizualnie, przerobić na statek kosmiczny, budkę telefoniczna, seksowną laskę, psa, bolida F1 – wszystko zależy od naszej fantazji i kreatywności. Im bardziej wystylizowane auto, tym ma większe szanse na zdobycie nagrody w konkurencji – The Beściak.

Samochodowe wyścigi organizowane są od kilku lat pod egidą Polskiej Ligi Wraków i podbijają kraj. Impreza odbywa się w wielu miastach całej Polski. W Kolnie weszła jako stała pozycja do kalendarza miejscowych imprez. W tegorocznym wyścigu po raz pierwszy pojedzie załoga z Pisza, na leciwym, aczkolwiek pełnym werwy Golfie III. Za kierownicą będą się zmieniać Konrad Pupek i Zbigniew Banach. Samochód od kilku dni przechodzi przeróbki techniczne. Załogę z Pisza wspiera Firma Grot i „Mrówka” oraz TOP GUM. Patronat medialny www.tygodnikpiski.pl

Foto. Sylwester Nicewicz - Wrak Race Kolno, zima 2015r (89)

Wyścig Wraków Kolno 2015
Fot. Sylwester Nicewicz/www.foto.nicewicz.pl

Załogi startują na autach, które zostały, bądź mają być zezłomowane ale są na chodzie. Wartość pojazdu nie może przekraczać 1000 zł. Pojazdy muszą mieć sprawne pasy bezpieczeństwa, gaśnicę trwale przymocowaną i dostępną dla kierowcy, usunięte przednie i tylne lampy oraz napęd na jedna oś. Kierowca musi być wyposażony w kask z szybką lub kask z goglami ochronnymi, musi mieć prawo jazdy, może mieć też pilota. Wrak nie musi mieć ubezpieczenia OC, AC i innych dokumentów, warunkiem jest by był dostarczony na lawecie. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie www.plw.com.pl

Foto. Sylwester Nicewicz - Wrak Race Kolno, zima 2015r (20)

Fot. Sylwester Nicewicz/www.foto.nicewicz.pl

W wyścigach może wystartować niemal każdy. Wpisowe dla zawodników płci męskiej wynosi 200 zł, panie kierowcy płacą 100zł. Kibice wstęp wolny. Moto – impreza odbędą się w niedzielę 21 lutego na starej żwirowni w Tyszkach Łabno koło Kolna. Oprócz wyścigu wraków rozegrany zostanie wyścig na 1/8 mili ciągników rolniczych. Imprezę uświetni grupa crossowa Motocross Łomża.