Tylko jeden niepokonany w lidze Challenge Pisz-Point

Ponad 20 zawodników rywalizuje w zimowych rozgrywkach tenisowych Challenge Pisz-Point na kortach w Jabłoni. Jedynym niepokonanym graczem jest Marcin Chmielewski, który otwiera klasyfikację ligi challengerowej.

Strzałem w dziesiątkę okazała się formuła zimowych rozgrywek zaproponowanych przez Klub Tenisowy Pisz-Point na kortach w Jabłoni. Zmagania ruszyły w listopadzie, a do rywalizacji stanęło łącznie 25 zawodników. Challengerowy system rozgrywek daje graczom możliwość wyboru rywali według określonego regulaminu i nie narzuca określonych terminów rozgrywania meczów, dzięki czemu łatwiej pogodzić sportową pasję z codziennymi obowiązkami.

Wielu zawodników na ma koncie już ponad 20 meczów, a ich aktywność przekłada się na zdobyte punkty, bo swój dorobek można poprawić nie tylko wygrywając mecz. Liderem zestawienia jest Marcin Chmielewski. Piszanin wygrał jak dotąd wszystkie mecze i zgromadził ponad 100 punktów. W czołówce są także Artur Górski i Jakub Długozima.

Zimowe rozgrywki na krytych kortach w Jabłoni potrwają do początku kwietnia. Tuż po Świętach Wielkanocnych zaplanowano turnieju finałowy. Uczestnicy zostaną wyłonieni w fazie play off.

Challengerowy system będzie obowiązywał do 20 marca. Drugi etap będzie toczył się w określonym systemie według specjalnej drabinki. Zawodnicy mają bufor bezpieczeństwa w postaci jednej dopuszczalnej porażki, ale drugie potknięcie będzie równało się z zakończeniem udziału w rozgrywkach.