Piski Bieg Narciarski po jeziorze Brzolasek

Po zamarzniętym jeziorze Brzozolasek będzie prowadziła trasa III Piskiego Biegu Narciarskiego o Puchar Jabłoni. Zawodnicy będą rywalizowali w niedzielę na dystansach 5 i 10 km.

Na początku tygodnia została przygotowana trasa III Piskiego Biegu Narciarskiego o Puchar Jabłoni. Zawody odbędą się w niedzielę, a bazą będzie hotel w Jabłoni. Zawodnicy wystartują z plaży, a cała trasa poprowadzi po jeziorze Brzololasek. Pętla ma blisko 5 km długości.

– Warunki na trasie są idealne – mówi Sebastian Ciborowski, komandor biegu. – Trasa została wytyczona już we wtorek, a od tego czasu jeszcze przybyło śniegu. Do dyspozycji zawodników będą cztery tory do stylu klasycznego. Chcemy żeby poczuli się jak na Pucharze Świata.

Trasa nie powinna nikomu sprawić trudności. Największy problem może stanowić wiatr, jeśli się pojawi. Na starcie można spodziewać się zawodników z całego regionu, bo trzecia edycja ma w tym sezonie dużą rangę. Piski Bieg Narciarski razem z Biegiem Sasinów i Biegiem Jaćwingów znalazły się programie w jedynej etapowej imprezy narciarskiej na północy Polski. Zawodnicy, którzy zaliczą wszystkie trzy biegi zostaną sklasyfikowani w Grand Prix Warmii i Mazur w Narciarstwie Biegowym – Mazury Loppet Cup.

Bieg w Jabłoni odbędzie się na dystansie 5 i 10 km. Nowością w trzeciej edycji jest jest wprowadzenie klasyfikacji drużynowej, w której punktować może pięciu zawodników.

Zapisy do biegu prowadzone są na stronie internetowej jablon-resort.pl lub mailowo na adres joanna.osiak@jablon-resort.pl. Udział w imprezie jest płatny. Wpisowe dla osób z naszego regionu wynosi 30 zł. Pozostali zapłacą 65 zł, jeśli zapiszą się do piątku. W dniu zawodów opłata wzrośnie do 70 zł. Młodzież zapłaci odpowiednio 15 i 25 zł. Istnieje możliwość wypożyczenia nart biegowych.