Bili w Giżycku, wpadli za miedzą

Byli brutalni, nie szczędzili ciosów metalową rurką. Jedna z poszkodowanych ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Dwaj sprawcy brutalnych rozbojów napadali na przechodniów w Giżycku. W ten sposób przemocą kradli pieniądze i telefony.

Sprawców brutalnych napadów na przechodniów w Giżycku dzięki szeroko zakrojonym działaniom giżyckiej policji udało się zatrzymać tuż przed Wigilią. Policjanci dwóch mężczyzn namierzyli na terenie powiatu piskiego. 24-letni Dawid Cz., który był w przeszłości karany za kradzieże, oraz 26-letni Damian P. trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali część skradzionych przez nich przedmiotów. Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany, wobec jego „wspólnika” zastosowano policyjny dozór.

Obaj odpowiedzą za dokonanie trzech rozbojów, do których jednej nocy doszło na terenie Giżycka.

– Najpierw napastnicy napadli na przechodnia idącego ulicą 1 Maja w Giżycku. Uderzając pokrzywdzonego w głowę, zabrali mu telefon komórkowy oraz kilkaset złotych. Następnie na ulicy Kościuszki metalową rurką potraktowali kobietę, a potem mężczyznę – informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Byli brutalni, nie szczędzili także ciosów zadawanych pięściami i nogami. W konsekwencji pokrzywdzona kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala. Łupem sprawców padały telefony komórkowe, pieniądze oraz torebka.

Chociaż sprawców udało się szybko ustalić. prowadzący sprawę funkcjonariusze nie wykluczali kolejnych zatrzymań.