Koncerty, pokazy i licytacje

W Piszu, Orzyszu i Rucianem-Nidzie działają lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę coroczny finał, którego głównym punktem jest zbiórka pieniędzy.

W niedzielę na ulicach Pisza, Orzysza i Rucianego-Nidy pojawią się wolontariusze kwestujący na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Coroczna zbiórka pieniędzy, której charakterystycznym logo jest czerwone serduszko, odbędzie się już po raz 24. Dochód z tegorocznej akcji Fundacja WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

Finały WOŚP zawsze odbywają się w drugą niedzielę nowego roku, a akcja charytatywna należy do największych na świecie. W przygotowanie atrakcji angażuje się wiele osób i instytucji. W powiecie piskiem sztaby tradycyjnie działają przy domach kultury. W Piszu, Orzyszu i Rucianem-Nidzie ponownie zebrały się kilkudziesięcioosobowe grupy wolontariuszy, którzy dopinają ostatnie szczegóły niedzielnych wydarzeń. Podczas finałów nie zabraknie koncertów muzycznych i prezentacji artystycznych, pokazów, licytacji i innych atrakcji. W Piszu centrum wydarzeń będzie Piski Dom Kultury. Na Placu Daszyńskiego w niedzielne popołudnie odbędzie się zumba i kąpiel morsów. W Rucianem-Nidzie finał tradycyjnie będzie plenerową imprezą na placu przy Domu Kultury. Dużym wydarzeniem towarzyszącym będzie II Bieg Wilka Piskiego, którego start meta na plaży nad Jeziorem Nidzkim przy ul. Wiejskiej.

W Orzyszu bazą wolontariuszy będzie hala widowiskowo-sportowa, a w działania tradycyjnie włączą się strażacy ochotnicy, harcerze i wiele innych grup od lat związanych z akcjami WOŚP.

Fot.
Co roku w akcję WOŚP włącza się mnóstwo wolontariuszy, którzy kwestują na ulicach i organizują wiele wydarzeń oraz atrakcji