Bomir i reszta stawki

Trzecie pewne zwycięstwo w noworocznej serii meczów Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej odniósł Bomir, lider rozgrywek I ligi. Na drugim froncie komplet punktów mają 15 Batalion Saperów i Pat-Rol Biała Piska, a w 3. kolejce oba zespoły powiększyły swój dorobek po walkowerach.

Już 2 stycznia wznowili rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie uczestnicy halówki w Orzyszu. 3. kolejka przyniosła kilka ważnych rozstrzygnięć. Szczególnie interesująco zapowiadały się starcia w I lidze, gdzie małe różnice punktowe pozwalały mieć nadzieję na istotne zmiany w tabeli.

Kibice obejrzeli pierwszy mecz zakończony dwucyfrowym wynikiem. ESM Pato Team rozbił aż 11:3 Śniardwy Grupę Avista. Zwycięzców do wysokiej wygranej poprowadzili Mariusz Łapiński i Dawid Skalski, którzy zdobyli po trzy gole. Trzy zwycięstwa na koncie po trzech seriach meczów ma Bomir. Lider I ligi gra naprawdę efektownie, o co nietrudno z takim potencjałem kadrowym, jakim w tym roku dysponuje drużyna. Doświadczeni zawodnicy klubów z Orzysza i Białej Piskiej znakomicie czują się w halowym graniu. W sobotę przekonał się o tym Kaliber-122, w którego składzie także nie brakuje rozpoznawalnych zawodników. Lider nie pozostawił żadnych złudzeń, ostro ostrzeliwując bramkę rywali. Drogę do siatki znalazły cztery strzały, choć po rozklepaniu obrony, wystarczało tylko dołożenie nogi i skierowanie piłki z bliska do bramki. Na listę strzelców wpisali się Artur Kropiewnicki, Piotr Kowalczyk, Karol Szymanowski i Konrad Radzikowski. Kaliber atakował sporadycznie, a w końcówce udało się zdobyć gola honorowego. Na swoim koncie zapisał go Hubert Zaczkowski.


W trzecim meczu spotka
ły się Aviva i Orkan Drygały Junior, które na swoim koncie miały zwycięstwo i porażkę. Lepsi okazali się reprezentanci Avivy, wygrywając 3:1. Dzięki kolejnym punktom utrzymali 3. miejsce w tabeli.

W II lidze bez gry punktowały najlepsze zespoły w stawce. 15 Batalion Saperów otrzymał walkower za mecz ze Zmecholami. Pat-Rol Biała Piska miał zaplanowane starcie z Dąbrówką, ale rywale także nie zebrali składu i nie wyszli na boisko. Efektownie pełną pulę w 3. kolejce sięgnął za to Bomir Junior. Orzysko-piski zespół z kilkoma bardzo młodymi zawodnikami w składzie rozbił aż 13:5 Monar Gaudynki. Najskuteczniejszymi zawodnikami meczu byli Paweł Kowalczyk z Bomiru oraz Paweł Więsyk z Monaru. Obaj strzelili po 4 bramki.

Niepokonane w II lidze oprócz lidera i wicelidera są także zespoły Polonez i Bomirzercy. Polonez, mający dotychczas na koncie dwa remisy wsobotę, ograł 6:2. Wszystkie bramki dla zwycięzców zdobył Kamil Minda, ustanawiając nowy indywidualny rekord kolejki. Bomirzercy męczyli się z Marko Teamem. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w końcówce gola na wagę zwycięstwa 2:1 zdobył Łukasz Nikołajuk, dobijając własne uderzenie z rzutu karnego obronione przez bramkarza. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Gaudynki – Dekada 70, które otwierało 3. kolejkę spotkań.

W sobotę kolejna odsłona zmagań w Orzyszu. O godz. 16 spotkają się Bomir i ESM Pato Team, lider i wicelider I ligi.